top of page
40239129_2021521881233396_11199384664659

Rozbor filmu Jima Jarmusche Mrtvý muž

Mrtvý muž-11.jpg
Mrtvý muž-5.jpg

only czech edition / film analysis

Vyplašený účetní William Blake přijíždí na Divoký západ, kde se zcela proti své vůli stává legendárním vyděděncem a zabijákem. Na cestě za „jistou“ smrtí ho doprovází samotářský Indián Nikdo, citující lyrického anglického básníka, a všude kolem pobíhají opravdu zlí a mstivý padouši, to vše v černobílém a za doprovodu podmanivého soundtracku Neila Younga, a ano, ještě ty smutné oči Johnnyho Deppa… 

Existencionálně-spirituálně-psychedelický téměř western Jima Jarmusche MRTVÝ MUŽ z roku 1995 asi není třeba více představovat. Většina z nás ho nejednou viděla, přesto ale stojí za to jej vidět znovu. O to víc v rámci unikátního rozboru – scénu po scéně s vámi film projdou a z mnoha úhlů rozeberou režisér a scenárista Václav Kadrnka a filmový publicista Pavel Sladký

Film bude promítán v anglickém znění s českými titulky, rozbor bude probíhat v češtině. Předpokládaná doba trvání je 180 minut (moderátoři budou film komentovat v jeho průběhu, na některých místech bude projekce zastavena a scéna rozebrána podrobněji). 

Těšíme se na vás v úterý 18. září v BIO | OKO
Vstupné: 130,-

Pavel Sladký
Spolupracuje na organizaci některých českých filmových festivalů, např. FebiofestLetní filmová škola Uherské Hradiště nebo Filmasia a s projektem Cinergy Praha spolupracuje již od jeho počátku. Vystudoval bohemistiku na FF UK a žurnalistiku na FSV UK, publikoval o literatuře a filmu v různých médiích, např. v kulturním týdeníku A2 nebo Cinepuru. Každou první sobotu v měsíci připravuje na stanici Český rozhlas Vltava Čajovnu se zaměřením na film a na vybraná témata z oblasti životního stylu. Společně s Vladimírem Hendrichem vysílá středeční Slovo o filmu. V Českém rozhlase dříve působil na různých stanicích, např. jako moderátor ČRo Radio Wave, kde autorsky nadále připravuje pořad o cestování Casablanca. Moderoval odpolední Mozaiku ČRo Vltava a připravil rozhovory na široké spektrum témat z oblasti kultury. 

Václav Kadrnka je režisér, scenárista a pedagog pražské FAMU. Jeho ceněné studentské filmy byly prezentovány mj. na MFF v Mar del Plata, Mnichově, New Yorku, Karlových Varech či Berlíně. V roce 2011 měl na Berlinale premiéru jeho celovečerní debut Osmdesát dopisů, za který mu byla udělena cena Cena české filmové kritiky za Objev roku. V roce 2017 získal za svůj druhý celovečerní film Křižáček Křišťálový globus za nejlepší film na MFF Karlovy Vary a od té doby byl snímek uveden na desítkách festivalů po celém světě. Kadrnka v současné době připravuje další celovečerní projekt Zpráva o záchraně mrtvého.

bottom of page